נא לאפשר javascript

 
 
 
 

"חופשת לידה" זאת לא חופשה - איך לעבור אותה בנחת

24 באוקטובר 2018

יחד עם התשישות ותקופת ההחלמה שלאחר הלידה, מצטברות גם מטלות רבות בבית. איך מצפים ממך גם לטפל בתינוק, גם לארגן את הבית וגם לנוח, ללא עזרה בבית אחרי לידה? לפני שאת מתייאשת, יש פיתרון – ושמרנו אותו לסוף.

את והתינוק לבד בבית 


איזה כיף! חופשת לידה. חופשה אמיתית למנוחה ולצבירת כוחות! מה, לא? 

אם ילדת לאחרונה את בוודאי מבינה עד כמה פרדוקסלי המשפט הזה. לא מספיק שסחבת ברחם תינוק במשך תשעה חודשים, הנה הגיעה הלידה – אירוע מלא ברגש, בכאב ובמאמץ גדול של הגוף. מיד לאחר הלידה את חשה תשישות גדולה שרק הולכת ומתעצמת ככל שהימים חולפים. ההנקות התכופות, החלפות החיתולים, הרגעת התינוק שלך ונשיאתו על הידיים, ונוסיף לכל אלו את הלילות הלבנים – הם סוחטים ממך כל טיפת אנרגיה פנויה. 

כשחושבים על זה, לא באמת ברור איך אפשר לצלוח את התקופה רבת האתגרים שלאחר הלידה. חוסר השינה, ההורמונים בשיא, התינוק שלך - שהכי זקוק לך בעולם, ונוסף על זה מטלות הבית – הכביסה הנערמת, הכלים והבישולים, הסדר והניקיון. נניח לרגע בצד את האופי המופלא של תינוקות, שמרגישים באופן בלתי מוסבר מתי את סוף סוף מניחה את הראש על הכר, ומתעוררים ממש באותה השנייה. את מרגישה שהגוף שלך מאותת לך שהוא זקוק למנוחה ולתזונה מעולה ומצד שני, לא ברור מתי יהיה לך זמן לישון, לאכול ולהתחזק.

רגע של רצינות - הגוף שלך באמת זקוק למנוחה, לתזונה ולהחלמה כדי שתוכלי להיות אמא רגועה יותר ולטפל בתינוק שלך בנחת, כדי שתוכלי להניק בשלווה, כדי להשיב לגופך את האיזון ולא לחוש רעב תמידי, ויותר מהכל – כדי שתוכלי לחזור להיות את. אז איך אפשר למצוא זמן לכל זה, מבלי להזניח את המשימות והמטלות האחרות כשאת לבד עם התינוק? את צריכה מפעם לפעם תמיכה אחרי לידה כמובן, ואותה תמצאי לרוב אצל משפחתך המורחבת.

סבתא לא זמינה כעת, אנא נסי במועד מאוחר יותר 


נחזור רגע לעבר. פעם אנשים חיו בחמולות, מוקפים במשפחה ובעזרה זמינה. היולדת הטרייה יכלה לנוח בזכות אמא שלה, אחיותיה, הדודות. כל המשפחה הקיפה אותה,סייעה לה והעניקה לה תמיכה אחרי לידה על מנת שתוכל לנוח ולהשלים שעות שינה, להתחזק ולעבור בקלות את שינויי מצב הרוח. 

אם ככה, מה אפשר לעשות היום, כשרוב היולדות נמצאות לבדן בין ארבעה קירות, כמעט ללא עזרה זמינה? אם יש דרך להיעזר בבן הזוג, בהורים או בחברות – אל תתביישי ואל תרגישי לא נעים. תבקשי עזרה! עזרה בבית אחרי לידה היא קריטית. אדם נוסף יכול להקל עלייך במטלות הבית השונות, בטיפול בהרדמת והאכלת התינוק, ולאפשר לך לצבור כוחות לקראת הלילה. 

ומה לגביי אלו שמזלן לא שפר עליהן ואמא שלהן (או של הבעל) אינה זמינה תמיד לטיפול ולתמיכה אחרי לידה? אולי היא גרה רחוק, או לחילופין עובדת שעות רבות ואינה פנויה? אולי בכלל מדובר בסבתא נהדרת ואוהבת, אך לא מאלו שיודעות כיצד להגיש לך עזרה? יולדות רבות חשות תסכול כאשר הן מגלות שהן לבד במערכה, ללא תמיכה לאחר הלידה. גם בן הזוג, שרוצה לעזור, אינו פנוי לכך בגלל שהוא מבלה שעות רבות בעבודה. 

את יכולה ללבוש פיג'מה: העצה שתאפשר לך לנוח סוף סוף


למרבה השמחה, לבעיה הזאת יש פתרון מצוין וזמין. מדובר בשירות שכל מטרתו היא להגיש עזרה בבית אחרי לידה ובכל תקופת השהות עם התינוק בבית. מלווה מסורה, בעלת ניסיון, המגיעה לביתך בבוקר למשך שלוש שעות. מה כולל השירות? נתחיל בך. מדובר במישהי שתקשיב לך ותהיה רגישה לצרכייך. היא יכולה להשגיח על התינוק שלך כשאת ישנה, להדיח את הכלים או לעזור לך בקיפול הכביסה ובסידור הבית, היא תשמח גם להכין לך ארוחה קלה ולהקל עלייך במה שאפשר. כשהיא תצא מהבית תרגישי רעננה ותהיי פנויה לטפל בתינוק שלך. השירות הוא פשוט וזמין, ובשורה התחתונה הוא ייתן לך את השקט הנפשי והעזרה שחיפשת בקלות. 

לסיכום, לידה היא חוויה מרגשת ומדהימה, אך עם זאת היא מלווה בתשישות ובתקופה של החלמה והסתגלות שבהן היולדת זקוקה לעזרה ולתמיכה. השירות שאנו בפאן- פאן מציעים הוא ליווי לאחר לידה, על מנת לאפשר לך לעבור את התקופה הזאת בצורה נינוחה ובקלות. 

פוסטים נוספים

להזמנות ומידע נוסף השאירו פרטים


להזמנות ולמידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

להזמנות ולמידע נוסף חייגו אלינו ונסביר לכם הכל


בשעות פעילות המוקד: א'-ה' משעה 10:00 - 16:00