נא לאפשר javascript

 
 
 
 

חושבים לשכור עוזרת בית או מטפלת? קחו לכם כמה דקות לקרוא את המאמר הבא, זה ישתלם לכם!

14 באפריל 2019

העוזרת, הבייביסיטר, המטפלת - כולנו רגילים להכניס אותם לביתנו ללא חשש, ולהיעזר בהם במטלות היום יום השונות. מה אנחנו בסך הכל מבקשים? עזרה בעבודות משק הבית השונות וטיפול בילדים, כדי להוריד מעלינו עול, הרי אנחנו כל כך עסוקים ברוב שעות היממה. הבעיה היא, שיש לא מעט סיכונים שצריך להתחשב בהם כשאנחנו מכניסים את העובדים לבית הפרטי שלנו. מה הם הסיכונים, מה חשוב לדעת לפני שמכניסים עובד הביתה, ואיך אפשר בכלל לעשות את זה בראש שקט? 
 
 1. המלצות

  מבלי להיכנס לחשדנות מיותרת, חשוב להכיר בעובדות. לעומת חברה מסודרת שמעסיקה עובד אחרי מיון קפדני, מבררת פרטים על עברו והמלצות ממעסיקים קודמים -  אתם לא באמת יודעים הרבה על האדם שהכנסתם לביתכם. המעט שאתם כן יכולים לעשות הוא לבקש המלצות ממעסיקים קודמים ולהפעיל את האינטואיציות הבריאות שלכם.
 2. עלויות- כמה אתם חושבים שזה עולה לכם וכמה זה עולה באמת

  משקי בית רבים רגילים לשלם במזומן על בסיס מחיר לשעה שנקבע עם העובד/ת ובתוספת תשלום על נסיעות. אם אתם עובדים לפי החוק אז בוודאי ידוע לכם שלסכום זה צריך להוסיף תשלום לביטוח לאומי, הפרשות לקרן פנסיה, תשלום דמי הבראה וימי חופשה ונדרש לפתוח תיק מעסיק. התשלומים האלה מייקרים את המחיר ב-30% ועדיין לא ספרנו את הזמן שנדרש כדי לטפל בעניין מול בטוח לאומי, קרן הפנסיה וחברת הביטוח.
  אם העובד/ת מסרב/ת או אם אתם מעדיפים להתעלם מהחוק, אתם תשלמו מחיר נמוך יחסית לעובד/ת אבל עלולים לשלם מחיר גבוה בשני הסעיפים הבאים.
 3. סיום יחסי העבודה ביניכם יכול להיות התחלה של מסע בבית המשפט

  בתי הדין לעבודה מלאים בתביעות של עובדות לאחר סיום ההתקשרות עם משק בית. הן מכירות ויודעות את החוק ומבינות שיש סיכוי גבוה לקבל עכשיו את כל הזכויות שנשללו מהם לאורך תקופת העבודה. שימו לב- במקרים רבים, העובדת בכלל לא הסכימה שתפתחו לה תיק בביטוח לאומי, או שתשלמו לה פנסיה וזכויות אחרות, מסיבות כאלו ואחרות. בכל זאת, בית המשפט נוטה לטובתן ויחייב אתכם בתשלום שיכול להגיע גם לאלפי ועשרות אלפי ₪.
  דוגמא למקרה כזה מהשנה האחרונה תוכלו לראות כאן
 4. תאונות ופציעות לא תמיד קורות אבל מה לעשות כאשר כן?

  אם אתם מעסיקים לפי החוק, אין לכם שום בעיה. התשלומים לביטוח לאומי ולקרן הפנסיה לעובדת, מגדרים לכם את הסיכון של תשלום קיצבת הנכות ואובדן כושר עבודה. במקרה שאינכם משלמים, אתם עלולים להיחשף לתביעה על סכומים גבוהים מאד, גם מהעובדת וגם מביטוח לאומי. בנוסף, יתכן ותוגש כלפיכם תביעה על רשלנות. 
 
סיכום
ההחלטה לשכור עזרה לטיפול בבית ובילדים נובעת מהרצון, שכולנו שותפים לו, לחיים רגועים יותר. בית מסודר ונקי, ילדים מטופלים ורגועים ופנאי לעצמנו- כל אלה מייצרים לנו את איכות החיים שעליה אנחנו חולמים. לכן כדאי לבחור נכון אל מי לפנות כדי לקבל את העזרה הדרושה, כדי שלא יווצר לכם כאב ראש חדש שלא התכוונתם אליו. 
 

אז מה הפתרון? פנו עוד היום לפאן-פאן, חברה אחראית ומסודרת שמציעה שירותים יחודיים לעזרתכם בבית.

האמת היא, שממש לא פשוט להעסיק עובד בבית שלנו בצורה שתהיה בטוחה וללא סיכונים מיותרים. זאת הסיבה שהקמנו את חברת פאן-פאן, על מנת לאפשר לכם לצאת לחירות בלחיצת כפתור או שיחת טלפון אחת. אתם רק מזמינים את השירות ומחליטים מתי העובד יגיע ולאן – האחריות לאיכות ולתנאי העובדים היא שלנו, ולא שלכם! החברה עוסקת בכל הכרוך בכך: החל מבחירה קפדנית של העובדים אחרי ראיונות מקיפים ובדיקות, דרך תשלום כל זכויותיהם – הביטוחים וההפרשות השונות המגיעות להם כחוק - ועד ביטוח צד ג' למקרה של פציעות או תקלות. כך שאתם לא חשופים לתביעות או לתשלומים נוספים ול"הפתעות".
 
זו הדרך היחידה באמת ליהנות משירות בראש שקט. 
הזמינו עוד היום את שירות הסבתאות למשפחות צעירות או את שירות העזרה למבוגרים- אנחנו כבר נדאג לכל השאר!
 

פוסטים נוספים

להזמנות ומידע נוסף השאירו פרטים


להזמנות ולמידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

להזמנות ולמידע נוסף חייגו אלינו ונסביר לכם הכל


בשעות פעילות המוקד: א'-ה' משעה 10:00 - 16:00