נא לאפשר javascript

 
 
 
 

​"סבתוש עסוקה": מה לעשות כשאמא שלך לא נותנת שירותי סבתאות?

5 בנובמבר 2018

המירוץ הבלתי נגמר אחר המטלות

"לפעמים נדמה לי שהחיים הם מרדף בלתי פוסק. אני קמה בבוקר ומתארגנת מהר לעבודה כדי לא לאחר, מארגנת את הילדים ביחד עם בעלי, מפזרת אותם במסגרות השונות, עומדת בפקקים ומתחילה להרגיש את הלחץ. בעבודה אני עמוסה במשימות מעל לראש, וברגע שאני חוזרת הביתה עם הילדים – המירוץ ממשיך. כביסות, סידור הבית, ניקיון, בישולים, קניות. הילדים רוצים תשומת לב, וגם העבודה דורשת זמינות ופניות ללא סוף. כמובן שחשוב לי להשקיע בעבודה, להתקדם ולהצליח. עד שמגיע הערב אני כבר בקושי זוכרת מי אני ומי זה שיושב לצידי".
אם גם לכם שיגרת היום הזו נשמעת מוכרת, אתם לא לבד. הורים רבים מרגישים שהם נדרשים לעמוד בעומס בלתי אפשרי, ותרים אחר פתרונות מעשיים. עבור רבים הפתרון הוא: סבתאות. סבתא מוציאה את הילדים מהגן, עוזרת במטלות השוטפות של הבית, מבלה איתם בזמן שאתם מנסים להדביק פיגורים בעבודה. הבעיה היא, מה עושים כשסבתא לא יכולה לעזור מפני שהיא עסוקה בעצמה?
בשנים האחרונות, דווקא כאשר כשהנטל על ההורים גדל – יותר סבים וסבתות החליטו להפחית את הטיפול האינטנסיבי בנכדים ובילדים. הם חיכו כל החיים לצאת לפנסיה ולנוח מהעבודה, ועכשיו כשהגיעה התקופה המיוחלת, הם מוצאים את עצמם עמוסים מעל לראש במטלות ובגידול הנכדים. בני הגיל השלישי מבקשים להתפנות לשגרת יומם החדשה – אם זה כושר, יוגה או פילאטיס, סרטים, בילויים או מפגשים עם חברים. הם מבקשים להציב גבולות ברורים ולהגביל את הטיפול בנכדים ליום בשבוע בלבד. רבים מהם מנצלים את תקופת הפנסיה לטיולים בחו"ל, ולכן אינם זמינים לעזרה כלל. ויש כמובן את הסבים וסבתות שממשיכים לעבוד בעצמם, עד גיל מבוגר, ולכן אינם יכולים לעזור. 

דרושים: חולקים במטלות הבית

איך בכל זאת אפשר להתמודד עם העומס והנטל של השגרה בבית? ראשית, חשוב שההורים ינסו לחלוק ביניהם את המטלות עד כמה שאפשר. הורים רבים מחליטים על יומיים בשבוע שבהם הבעל נשאר בעבודה עד מאוחר, ויומיים שבהם האישה. בנוסף, כדאי ומומלץ לתת למישהו אחר לבצע משימות שאתם יכולים "להוריד מעליכם". ניקיון – לעוזרת, סידור הגינה- לגנן, תיקונים שוטפים – להנדימן (תיקונצ'יק) בתשלום. נכון, השירותים הללו עולים כסף, אבל בסופו של דבר הם יפנו לכם זמן וכוח להתרכז במטלות החשובות יותר- לעבוד ולהרוויח כסף, לעסוק בתחביבים, לצאת לבלות וכמובן- לגדל את ילדיכם באהבה וברוגע.
ומה לגביי מטלות אחרות, אותן מטלות שסבתא אחראית עליהן? גם כאן, אנחנו ממליצים להקל על עצמכם במקום שניתן ולהזמין שירותי "סבתאות"

אפשר לנשום לרווחה: שירותי סבתאות

תדמיינו אישה חמה ובעלת ניסיון שמגיעה לביתכם לאחר חזרת הילדים מהמסגרות השונות. אישה שתשגיח על הילדים ותשחק איתם כאשר אתם נחים או עסוקים בעניין אחר, שתעזור בסידור הצעצועים והחפצים הפזורים ברחבי הבית ובארגון החללים המשותפים של הבית, וכמובן במטלות השוטפות: קיפול כביסה, הדחת כלים והכנת ארוחות קלות. נשמע חלום? אז מוזמנים לחיות את החלום ולהזמין שירות סבתאות בתשלום. 
איך זה עובד? אתם מחליטים מתי מתאים לכם ואם אתם צריכים באופן חד פעמי או לתקופה עמוסה במיוחד או לתקופה ארוכה. זה יכול להיות כשסבתא בחו"ל או לא פנויה להגיע, כשאתם עמוסים מעל לראש בעבודה ורוצים להמשיך לעבוד בבית או כשבן/בת הזוג יוצא/ת למילואים או לכנס בחו"ל. ההזמנה היא פשוטה: מתקשרים למוקד השירות, בוחרים את הימים והשעות הנוחות לכם : בשעות הבוקר אם יש תינוק וזקוקים למנוחה או לשעות הצהריים עמכם ועם הילדים שחזרו מבית הספר ומהגן, או לחילופין בשעות הערב לאחר היציאה מהצהרונים ועד ההכנה להשכבה. מזמינים בקלות ומתחילים לנשום לרווחה. אנחנו נמצא לכם את העובדת המתאימה ביותר מצוות הנשים המנוסות שלנו, נדאג למה שצריך ונטפל בכל שאלה או בעיה שמתעוררת.

הקלו על עצמכם והזמינו עכשיו שירותי סבתאות ועזרה למשפחות עם ילדים קטנים, כי מגיעים לכם חיים רגועים יותר.

פוסטים נוספים

להזמנות ומידע נוסף השאירו פרטים


להזמנות ולמידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

להזמנות ולמידע נוסף חייגו אלינו ונסביר לכם הכל


בשעות פעילות המוקד: א'-ה' משעה 10:00 - 16:00